Şömine modelleri imalat ve özellik Çeşitleri

Şömine modelleri imalat ve özellik Çeşitleri

Şömine modelleri imalat ve özellik Çeşitleri

istanbul-somine-somine

Şömine İmalatı  

Şömine modelleri dekorasyonda büyük önem taşımaktadır fakat. Çeşitli türlerde farklı görünümler ile istediğiniz mekana uygun şömineler bu nedenle tercih edebilirsiniz. Şömineler ile ortama otantik ya da aynı zamanda modern bir görünüm verebilirsiniz. Bütçelere göre ve dekorasyona göre farklı seçenekler bulunmaktadır. Şöminelerin bazılarının sistemleri de aynı şekilde değişiklik göstermektedir.

Şömine Yapısı

 Şöminelerin sistemi çoğunlukla ateş yakılan bölüm ve dumanın doğrudan çıkacağı boşluktan oluşmaktadır. Ateşin dumanı direkt olarak çıkmaktadır. Şömineler sıcak ve samimi görünümü ile çok fazla zaman geçirilen ortamlar oluşturmaktadır. Evlerin içi haricinde avlularda da kullanılmaktadır. Uygun olan sistemlerde üzerinde yemek ya da başka bir şey pişirme amaçlı da kullanılabilmektedir. Çok fazla imkan ve güzellik veren şömineler seçilirken kaliteye dikkat edilmelidir. İstanbul Şömine modelleri, sizler için in kaliteli hizmeti vermektedir.

 Şömineler sistemleri ve görünüşleri bakımında farklı tiplerde olabilmektedir.

 Şömine Modelleri

 İmalatında en çok dikkat edilmesi gereken nokta malzeme seçimidir. Malzemeler kesinlikle kaliteli olmalıdır. Şöminenin yapılacağı yerin yüksekliği, genişliği gibi ölçüleri bilinmelidir. Bunlara göre malzemeler hazırlanmalıdır. Derinlik 60 cm olacak şekilde kazılmalıdır. Bu boşluk kum ve ezilen taş parçaları ile doldurulmalıdır. Daha sonra çimento hazırlanmalıdır. Hazırlanan çimento derinliğin etrafına dökülmelidir.

 Çimentonun kuruması için en az bir hafta mutlaka beklenmelidir. Çimento kuruduktan sonra tasarım yapılmalıdır. İstenen tipte model için gerekli malzemeler seçilmelidir. Daha sonra duvar örülmelidir.

 Son işlem ise bacanın yerleştirilmesidir. Bu işlem kesinlikle uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Bacanın düzgün yerleştirilmemesi sonucunda karbon monoksit gazının çıkamamasına sebep olmaktadır. Bu da zehirlenmelere sebep olacaktır. Bu nedenle işin en zor ve önemli kısmı burasıdır. Bu konu şömine imalatı için çok önemlidir.

 Şöminelerin birçok farklı sistemde ve tipte çeşitleri vardır.

Özel Çeşitli Şömine Modelleri

 Açık sistem şömineler bunlardan ilkidir fakat. Bu tür şöminelerin yapımında tuğla ve taş kullanılmaktadır. Dolayısıyla eğer ısıtma özelliği arıyorsanız bu tür tavsiye edilmemektedir. Isıtma özelliği oldukça az bulunmaktadır. İstanbul şömine modelleri, bu konuda da hizmeti vermektedir.

 Kapalı sistem şöminelerin üretiminde pik döküm ya da sac kullanılmaktadır. Açık sistemlilerin aksine ısıtma özelliği oldukça fazla bulunmaktadır. Nerdeyse tüm mekanı ısıtabilmektedirler. Oldukça yüksek kapasiteye sahip olan bu tür, ısınma amaçlı şömine modelleri tercih edenlere sıkça tavsiye edilmektedir.

 Elektrik sistemli şömineler, çeşitler arasında bir diğeridir. Bu tür şöminenin yanması için doğal gaz kullanılabilmektedir. Doğal gazın yanı sıra bağlantılı bir şekilde elektrik ile de çalışabilmektedirler. Isıtma kapasiteleri genel olarak 2 ya da 4 kilowatt arasındadır.

 Ethanollü şömineler, sadece dış mekanlarda kullanılabilmektedirler. Şeker kamışından yapılan bir tür yakıtı kullanmaktadırlar. Bu türün ısı kapasitesi oldukça düşüktür.

Doğalgazlı Şöminelere buradan göz atabilirsiniz  ——>Elektrikli Şömineler
Fiyat teklifi ve detaylı bilgi için : iletişim 0216 527 7355


Bu Web Site Medya Bilir dijital ajans tarafından yapılmıştır.

Mesajınızı Yazın

Your email address will not be published.

Related Posts

3D Katalog
tr_TR

Enter your keyword