Elektrikli Şömineler

Elektrikli şömineler, odun şömineleriyle aynı sıcaklığı ve ambiyansı yaratabilirler. Basitçe söylemek gerekirse, bir elektrikli şömine, geleneksel odun yakma veya gazlı şömineye benzeyen bir ısıtma elemanıdır, ancak herhangi bir havalandırma veya herhangi bir tür profesyonel kurulum gerektirmez. Elektrikli şömineler soğuk havayı çekerek, bir ısıtma bobini kullanarak içten ısıtarak ve ısıtılmış havayı bir fan aracılığıyla yavaşça odaya geri ileterek çalışır. Bazı elektrikli şömineler, bir oda içindeki nesneleri doğrudan ısıtan kızılötesi teknolojiyi de kullanır. Her iki durumda da, istenen alan için pislik, duman veya tehlikeli gaz olmadan ek ısıtma sağlanır.

Elektrikli Şömineler

Elektrikli Şömineler Nasıl Isı Yayar?

Elektrikli şömineler hayatı kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Gerçek ateşi, dumanı ve gaz yan ürünleri yoktur. Aslında yapmanız gereken tek şey, tıpkı diğer herhangi bir cihazda olduğu gibi bir duvar prizine takmaktır. Ardından, şömineyi açmak için bir düğmeye basmanız yeterlidir. Şömine, elektriği ısı enerjisine dönüştürmek için kızılötesi teknolojisi gibi çeşitli ısıtma elemanlarından birini kullanacaktır.

Her model biraz farklı çalışır, ancak genel olarak elektrikli şömineler soğuk havayı alır, ısıtır ve ardından yavaşça odaya geri iter. Ve seçtiğiniz modele bağlı olarak, elektrikli şömineler bir odayı ısıtmak için yeterli ısı üretebilir. Bacalardan ısı kaybı olmadığı için kullanıcıların sahip olduğu enerji verimliliğinin ötesinde elektrikli şömineler, ek bir bölge ısıtma stratejisinde kullanıldığında evinizi daha verimli hale getirebilir. Tamamlayıcı bölge ısıtması, tüm evi ısıtmanın aksine, yalnızca belirli bir metrekare alanı ısıtmak için bir ısı kaynağının kullanılmasını ifade eder. Bu, ısıtma maliyetlerini düşürmenin ve merkezi ısıtma sisteminiz için tasarruf sağlamanın harika bir yoludur.

İstanbul şömine Plazma şömine elektrikli şömine

Elektrikli Şöminelerin Gerçek Alevleri Olabilir mi?

Elektrikli şömineler gerçek alev üretmez, bu da ev sahiplerinin bundan keyif almasının birçok nedeninden biridir. Bunun nedeni, gerçek alevlerle uğraşmanın bir güçlük olabilmesidir. Ateş, karbon monoksit gibi zararlı emisyonlar oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda arkasında dağınık bir kül yığını bırakır. Ayrıca, alevi söndürmek zaman ve çaba gerektirir.

Plazma Duvara Monte Elektrikli Şömine

Plazma elektrikli şömineler, elektrikle beslenen duvara monte edilen şöminelerdir. Plazma elektrikli şömineler, müşterilere bacası olsun ya da olmasın herhangi bir odaya şömine yerleştirme seçeneği sunar. Plazma elektrikli şömineler, estetiktir ve yerleştirmeyi seçtiğiniz odada odak noktası oluşturan güzel bir alev efekti yaratır. Plazma elektrikli şömineler oldukça etkilidir ve faturalarınızı önemli ölçüde azaltabilir. En uygun fiyata plazma elektrikli şömine modellerini istanbulsomine.com ziyaret ederek inceleyebilirsiniz.

Related Posts

Yapay Şömine Modelleri

Şömine; evlerde, bahçelerde ve balkonlarda keyifli anlar geçirmek için kullanılmaktadır. Fakat şöminelerin kullanımı oldukça zahmet…Devamını Oku

Plazma Şömineler

Şömineler ısınmanın ve dekorasyonun çok önemli parçalarıdır. Günümüzde de birçok çeşidi bulunmaktadır. Kişilerin tarzlarına göre…Devamını Oku
tr_TR

Anahtar kelimenizi girin